Jaki będzie nowy iMac Pro?

Już w przyszłym roku może zadebiutować nowy iMac Pro. Wiemy, czym będzie nas kusić.

Piekło zamarzło, w Apple przyznano się do błędu. iMac Pro miał być komputerem, który najlepiej sprawdzi się w rękach profesjonalnych grafików, montażystów oraz innych kreatywnych pracowników, niestety przez lata platforma nie była aktualizowana, przez co bardzo szybko zestarzała się. Zespół Tima Cooka obiecał, że naprawi ten błąd.

Najwidoczniejszą zmianą będzie odejście od nietypowego, walcowatego kształtu urządzenia. Choć iMac Pro wizualnie wyróżniał się na tle konkurencji, jego nietypowa forma nie sprawdziła się, źle zaprojektowany system chłodzenia nie pozwolił dalej rozwijać tej platformy. Nowe komputery mają być pozbawione tej wady, a wraz z ich premierą na rynku zadebiutuje także nowa linia monitorów. Niestety, na te produkty przyjdzie nam poczekać do 2018 roku. Za to już teraz wiemy, co je napędzi.

Jeśli przecieki, do których dotarł serwis Pike’s Universum, sprawdzą się, seria Pro może wrócić na piedestał. Sercem urządzenia będą procesory Intel Xeon E3 wsparte co najmniej 16 GB pamięci RAM z systemem korygowania błędów (ECC), a w maksymalnej konfiguracji pracującej przy 64 GB RAM. Poprzedni Pro obsługiwał od 8 do 32 GB pamięci RAMbez wsparcia ECC. Dane będą przechowywane na superszybkich dyskach NVMe SSD o maksymalnej pojemności 2 TB, pod obudową znajdziemy złącza Thunderbolt 3, a karty graficzne dostarczy firma AMD. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby Apple umożliwiło korzystanie z kart od Nvidii, co może zrazić do nowego Pro wielu klientów, podobnie jak niebotyczna cena urządzenia – choć firma nie zdradziła, ile zapłacimy za ten sprzęt, nie sądzimy, aby cena zeszła poniżej pięciocyfrowej kwoty.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz