Jak oglądać filmy 4K na telewizorze?

Rozdzielczość 4K powoli wchodzi na salony, a ty zastanawiasz się, jak oglądać filmy UHD?

Stuffie, Właśnie kupiłem telewizor 4K, ale moje marzenia o filmach UHD uleciały, gdy tylko go włączyłem. Stacje telewizyjne puszczają filmy w przestarzałym HD. Chcę oglądać świat w oszałamiającej rozdzielczości, aby rodzina nie powiesiła mnie za zakup bezużytecznego gadżetu…

strumien

Strumieniuj z sieci

Ulepsz Netfliksa. Większość seriali produkcji Netfliksa obejrzysz w 4K. Upewnij się, że twoje łącze internetowe ma szybkość co najmniej 25 Mb/s i wykup najdroższy abonament za 52 zł, który daje dostęp do treści w rozdzielczości UHD.

Filmy od Samsunga. Posiadacze telewizorów 4K od Samsunga otrzymują dostęp do Strefy VOD UHD, w której znajdą bogatą bibliotekę filmów w rozdzielczości 4K. W przeciwieństwie do Netfliksa znajdziemy tu wiele polskich produkcji.

Amazon nad Wisłą. Od grudnia usługa Amazon Prime jest dostępna dla polskich użytkowników, a znajdziesz w niej nie tylko rewelacyjny serial Mr. Robot ale także The Grand Tour, serial motoryzacyjny z prezenterami kultowego Top Geara.

Produkcje telewizyjne. Jeśli interesują cię polskie programy rozrywkowe i seriale telewizyjne, ściągnij aplikację player.pl, w której znajdziesz najpopularniejsze produkcje koncernu TVN takie jak Mam Talent, Top Model, Master Chef czy Lekarze.

kino

Kino domowe

Panasonic DMP-UB900. Jak najlepiej oglądać filmy UHD? Z nośnika odpalanego na odtwarzaczu Blu-ray od Panasonica. Jeśli chcesz w najmniejszych detalach obejrzeć cierpienie Leo DiCaprio w filmie Zjawa, to małe pudełeczko przyjdzie ci z pomocą. Niestety, przygotuj się na to, że za filmy zapłacisz 150 zł.
2 999 zł / panasonic.com

Xbox One S. Kiedy trafił do sprzedaży, zapasy magazynowe konsoli bardzo szybko się skurczyły, a sprzęt zniknął z półek. Ale nie panikuj, zapasy uzupełniono, a w sklepach pojawił się tańszy model 500 GB z grą FIFA 17 w pudełku. Konsola poradzi sobie także z odpalaniem płyt Blu-ray 4K – tańszego odtwarzacza nie znajdziesz.
od 1 299 zł / xbox.com

PlayStation4 Pro. Konsola od konkurencji też poradzi sobie z odpaleniem filmów w 4K (o ile są strumieniowane z sieci), a gry w rozdzielczości HD przeskaluje do 4K. Nie zapominaj także, że to na tym sprzęcie zagrasz w takie ekskluzywne tytuły jak Uncharted 4, Bloodborne oraz God of War.
1 699 zł / playstation.com

apa

Nakręć własne filmy

Fuji X-T2. Przy tworzeniu tego aparatu projektanci Fuji usprawnili głównie jedną funkcję: nagrywanie filmów. Ale na rejestrowaniu materiałów w 4K nie kończą się umiejętności X-T2, aparat robi także wspaniałe zdjęcia, które idealnie będą wyglądać na twoim nowym telewizorze.
7 399 zł (korpus) / fujifilm.com

GoPro Hero4 Black. Pokazywanie filmów na wyświetlaczu telefonu nie oczaruje znajomych. Dlaczego nie przesiąść się na wielki telewizor 4K i nie pokazać wspaniałych zdjęć nagranych tą kamerą? Tylko uważaj: upewnij się, że twój zjazd na nartach będzie równie efektowny, co nowy telewizor. Możesz też dołożyć 200 złotych na nowszy model Hero5.
1 699 zł / gopro.com

Panasonic Lumix TZ100. Udowadnia, że na świecie wciąż jest miejsce dla aparatów kompaktowych, zwłaszcza takich, które mieszczą się w kieszeni i są bardzo sprytne. Matryca o wielkości 1” zrobi zdjęcia pełne detali i nagra ostre ujęcia w 4K, które zawsze będą wyglądać oszałamiająco.
2 959 zł / panasonic.com

PODOBNE POSTY

Odpowiedz