Jak odnaleźć się w mediach społecznościowych?

Firma AMD postanowiła podzielić się kilkoma radami, które pomogą ci przetrwać w mediach społecznościowych.

Z Facebooka w Polsce korzysta przeszło 20 milionów użytkowników, co czyni go największą platformą społecznościową w naszym kraju. Nawet jeśli zsumujemy liczbę użytkowników Twitter i Instagrama, bezpośrednich rywali portalu Zuckerberga, będzie ich o połowę mniej niż klientów Facebooka. Te dane najlepiej świadczą o pozycji, jaką portal odgrywa w naszym społeczeństwie.

Niestety, w sieci czeka na nas mnóstwo zagrożeń i pułapek, które szybko mogą zamienić wizytę na portalach społecznościowych w piekło. Specjaliści z AMD ułożyli kilka zasad, które ułatwią ci odnalezienie się w tym tyglu.

Ciekawość przede wszystkim

Ludzie zaglądają na Facebooka głównie dlatego, że chcą rozwijać zainteresowania, kontaktować się ze znajomymi oraz dla czystej rozrywki. Warto udostępniać treści interesujące dla innych i obserwować profile publikujące ciekawe wpisy. Jeśli lubisz jazdę samochodem, to obserwuj profile, które dają rady o prowadzeniu aut lub wiadomości motoryzacyjne. Nagrywaj swoją jazdę i dziel się ciekawymi wydarzeniami lub spostrzeżeniami na drodze.

Autentyczność

Wiele osób w Internecie przejawia inne zachowania niż w realnym kontakcie z innymi ludźmi. Znajomi nas znają, dlatego najlepiej reagować w sposób typowy dla siebiem rezygnując z pokus na przesadnie negatywne czy pozytywne reakcje. Mogłyby one zabrzmieć fałszywie i tym samym zniechęcić znajomych. Warto ograniczyć też aktywności polityczne, społeczne lub światopoglądowe do minimum, o ile aktywizm na tym polu nie jest wpisany w naszą realną działalność. Zwiększy to też szansę na dostrzeżenie przez innych, jak już sprawa będzie dla nas miała fundamentalne znaczenie.

Szczypta PRu

Twoja aktywność w sieci w większości wypadków pozostaje tam na stałe, zadbaj o to, żeby pozostawić po sobie pozytywne wrażenie. Wystarczy zrezygnować z negatywnie odbieranego zachowania, słownictwa i reakcji, które mogą być za jakiś czas powodem do wstydu. Jeśli coś wyprowadziło cię z równowagi, to przed zareagowaniem lepiej jest poczekać aż emocje opadną. Dobrą profilaktyką jest też skoncentrowanie na aktywnościach, które po prostu lubimy. W oczach znajomych staniesz się wówczas pełnoprawnym partnerem do dyskusji lub wręcz ekspertem w tych dziedzinach.

Zasada ograniczonego zaufania

Nie klikaj i nie wierz we wszystko. Nie ufaj nawet znajomym, ponieważ często wirusy komputerowe rozprzestrzeniają się za pomocą baz kontaktów. Jeśli otrzymałeś zdjęcie przez prywatną wiadomość, to potwierdź ze znajomym, czy rzeczywiście chciał Ci je wysłać. Jeśli zobaczyłeś szokującą informację na czyimś profilu, to zacznij od sprawdzenia źródła informacji, a jeśli ono nie budzi podejrzeń, to zapoznaj się z całością i potwierdź autentyczność w wyszukiwarce. Dopiero na samym końcu reaguj, komentuj lub udostępniaj dalej.

Ładne wideo i grafiki

Dziś nie trzeba być profesjonalistą, żeby zrobić mem lub śmieszny klip. Filmy to także nie tylko domena YouTube, ponieważ i Facebook umożliwia umieszczanie takich materiałów. Mało tego, tak wgrane wideo automatycznie się odtwarza w aplikacjach mobilnych, więc pierwsze sekundy można od razu zobaczyć. Z tego względu krótkie klipy wideo są też ciekawsze niż tekst, zwłaszcza że większość z nas ma przy sobie smartfony, którymi można też łatwo nagrywać. Jeśli masz coś naprawdę ciekawego, to przyda się choć delikatna obróbka wideo, która poprawi jakość, wytnie zbędne fragmenty i uwypukli to, co najfajniejsze. Aplikacje z wbudowaną akceleracją graficzną mogą to robić szybciej niż te korzystające tylko z mocy procesora. Dzięki obsłudze OpenCL system z kartą Radeon będzie realizował to jeszcze szybciej.

Sprzęt

Komputer do korzystania mediów społecznościowych nie służy tylko do przewijania strony głównej. Gdy wideo i obraz stają się tak istotne w odbiorze, warto korzystać z zaawansowanej technologii, która jest dziś dostępna praktycznie dla każdego. Rozważając komputer wybierz dziś procesor co najmniej 4-rdzeniowy, bo taki pozwoli szybciej obrobić grafikę. Obecnie najbardziej przystępnymi 4-rdzeniowcami są modele AMD Athlon X4 oraz AMD APU serii A8 i A10. Do pary dobierz najnowszą generacja kart graficznych Radeon Serii RX, które obsługują nowe standardy wideo,takie jak HDR oraz OpenCL 2.0. Dzięki temu materiał wideo może uzyskać dodatkową głębię kolorów, a aplikacje z akceleracją graficzną niektóre funkcje będą realizować w czasie rzeczywistym, aby nie trzeba było zbyt długo czekać na efekt.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz