iPhone z potrójnym obiektywem

Jeśli plotki się potwierdzą, kolejny iPhone będzie jak Huawei P20 Pro.

W branży mobilnej coraz trudniej o stworzenie innowacyjnego urządzenia, jednak od czasu do czasu ktoś wpadnie na pomysł, który odmieni cały rynek. Takim wydarzeniem była premiera iPhone’a X z bezramkowym ekranem, który wyznaczył trendy na całym rynku mobilnym i przyczynił się do upowszechnienia wcięcia w górnej krawędzi ekranu. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym takim trendem będzie potrójny układ fotograficzny wprowadzony w Huawei P20 Pro. Jak głoszą plotki, Apple chce wdrożyć to rozwiązanie do swoich przyszłych urządzeń.

Na łamach magazynu Taipei Times wypowiedział się Jeff Pu, analityk z Yuanta Securities, który twierdzi, że iPhone z potrójnym aparatem może pojawić się na rynku w drugiej połowie przyszłego roku. Premiera i ciepłe przyjęcie serii Huawei P20 sprawiły, że układem fotograficznym z trzema obiektywami zaczęło interesować się wielu producentów. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby spekulować, jak taki aparat mógłby wyglądać w sprzęcie Apple, ale jeśli będzie działał podobnie do tego w P20 Pro, przyszłoroczny iPhone będzie w stanie zrobić zdjęcia o ogromnej rozdzielczości oraz szczegółowości, składając ujęcie z kilku obiektywów jednocześnie.

Ogromny sukces wizerunkowy iPhone’a X może okazać się dla Apple nie lada problemem. Jeśli Tim Cook chce, aby iPhone’y dalej były postrzegane jako urządzenia innowacyjne, muszą być jeszcze lepsze i bardziej przełomowe niż model X. Ciężko będzie przyćmić rewolucyjną zmianę, jaką było przeprojektowanie sylwetki urządzenia. Wprowadzenie potrójnego układu optycznego mogłoby po raz kolejny udowodnić siłę tej marki, nawet pomimo tego, że to Huawei będzie tą firmą, która po raz pierwszy wprowadziła takie rozwiązanie na rynek. Nie można bowiem wykluczyć, że potrójny aparat w wydaniu Apple będzie działał inaczej niż ten w P20 i umożliwi np. korzystanie z wielostopniowego, płynnego zooma.

O tym, czy przypuszczenia Pu okażą się prawdą, dowiemy się w przyszłym roku, kiedy do sieci zaczną przedostawać się informacje o kolejnej generacji iPhone’ów.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz