iPhone z ekranem OLED

Już nie raz pojawiały się pogłoski o tym, że iPhone zostanie wyposażony w ekran OLED. Niewykluczone, że już w przyszłym roku te plotki zamienią się w rzeczywistość.

Dziennikarze TechRadar dotarli do raportu z chińskiej strony Nikkei, który sugeruje, że największą nowością w iPhonie 7s będzie panel OLED. Na nowe wyświetlacze poczekamy zatem do 2017 roku, gdyż w tym, zgodnie z tradycją Apple, światło dzienne ujrzy iPhone 7. Do tej pory firma polegała na ekranach LCD w smartfonach, jej pierwsze eksperymenty z OLED-em zaowocowały stworzeniem panelu dla zegarka Apple Watch. Prędzej czy później OLED-ów doczeka się także iPhone.

Za produkcję ekranów odpowiadać będzie najprawdopodobniej jeden z największych ich producentów, LG lub Samsung. Taki krok nie dziwi, mimo medialnej niechęci do azjatyckich firm, Apple nie raz korzystał z ich pomocy przy składaniu swoich słuchawek. Zlecając produkcję OLED-ów najlepszym specjalistom na rynku firma będzie miała pewność, że nie zawiedzie swoich klientów. Na wokandzie może sądzić się z Samsungiem, ale biznes rządzi się swoimi prawami.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz