iPhone X może ukryć twoją twarz

Face ID stworzono po to, aby zidentyfikować twoją twarz. Pewien deweloper użył kamery w iPhonie w zupełnie innym celu.

System rozpoznawania i śledzenia twarzy wprowadzony przez Apple być może nie jest najdoskonalszy i zdarzają mu się pewne wpadki, ale z pewnością jest sporą innowacją na rynku technologicznym, gdyż do identyfikacji użytkownika wykorzystuje nie tylko obraz przechwycony przez kamerę, ale także liczne czujniki. Japoński programista, Kazuya Noshiro, postanowił wykorzystać te rozwiązania w dość niekonwencjonalnej aplikacji, która potrafi maskować jego twarz i zastępować ją tym, co znajduje się za głową użytkownika. Brzmi absurdalnie? Po prostu spójrz na film, który Noshiro udostępnił w sieci, a zrozumiesz, o co chodzi:

Aby stworzyć wrażenie przenikania tła przez twarz, Noshiro wykorzystał statyw do stabilizacji obrazu i uprzednio zarejestrował to, co znajduje się za jego głową. Resztę roboty wykonała aplikacja, która na bieżąco podmieniała twarz na znajdujące się za nią tło.

Aplikacja może wydawać się bezużyteczna, ale udowadnia, że system rozpoznawania twarzy opracowany przez Apple to niezwykle precyzyjne narzędzie, które w locie potrafi doskonale rozpoznać twarz swojego użytkownika. Jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się projekt opracowany przez Noshiro.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz