iPhone 8 wkrótce trafi do produkcji

Apple planuje uruchomić taśmy montażowe iPhone’a 8 w połowie września.

Marketingowcy z Cupertino mogą milczeć na temat nowych smartfonów z jabłuszkiem na obudowie, ale od kilku lat konferencje Apple nie zaskakują – wszystkie informacje na temat nowych urządzeń firmy trafiają do sieci na wiele tygodni przed ich oficjalną premierą i nie inaczej jest w przypadku jubileuszowego iPhone’a 8. Choć cyfra w nazwie nie wskazuje na żaden jubileusz, warto pamiętać, że minęło już 10 lat od wypuszczenia na rynek pierwszego iPhone’a, a telefon zaprezentowany na powyższym zdjęciu ma uczcić tę okazję. Jeden z bardziej znanych analityków biznesowych, Ming-Chi Kuo z KGI Securities twierdzi, że sprzęt ten trafi do masowej produkcji już w połowie przyszłego miesiąca, a na rynku zadebiutuje mniej więcej w tym samym czasie co iPhone 7s oraz 7s Plus.

Jeśli przewidywania Kuo sprawdzą się, wcześniejsze plotki o opóźnionej premierze jubileuszowego smartfona Apple nie sprawdzą się. Jednak analityk podkreślił w swojej analizie, że iPhone 8 będzie produktem mocno deficytowym, przynajmniej w pierwszych miesiącach od jego premiery. Za to produkcja iPhone’ów 7s i 7s Plus w trzech wersjach kolorystycznych ruszyła pełną parą i modele te będą szeroko dostępne we wszystkich sklepach partnerskich Apple.

Przy okazji Kuo zdradził, że iPhone’y (zarówno z serii 7s jak i model 8) będą wyposażone w system szybkiego ładowania. Niestety, aby skorzystać z tej funkcji, będziemy zmuszeni dokupić specjalną ładowarkę oraz kabel Lightning-USB-C. Już wkrótce przekonamy się, czym jeszcze uraczą nas najnowsze telefony od Apple.

Odpowiedz