iPhone 8 sprzedaje się gorzej niż poprzednicy

Najnowsze smartfony od Apple nie sprzedają się zbyt dobrze. Jeszcze.

Podczas ostatniej konferencji firma Apple zaprezentowała trzy świetne telefony. Czego by o iPhone’ach nie mówić, trzeba przyznać, że zarówno seria 8 jak i X robią wrażenie. Być może nie są innowacyjne na skalę globalną, ale w ramach ekosystemu iSprzętów niosą pewien powiew świeżości. Oczywiście najbardziej rewolucyjny jest model X, który ma być hołdem złożonym dziesięcioletniej historii iPhone’ów. I to przez niego najnowsze smartfony Apple nie sprzedają się najlepiej.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że każdy nowy iPhone bił rekordy otwarcia, a do portfela Apple spływały strumienie pieniędzy zagorzałych fanów firmy. W tym roku sytuacja kształtuje sie zgoła inaczej. Według informacji przekazanych przez analityka Jun Zhanga z Rossenlatt przedsprzedaż iPhone’ów 8 nie przebiega tak dobrze, jakbyśmy mogli się tego spodziewać. Okazuje się, że telefon ten cieszy się mniejszą popularnością niż iPhone 6 oraz iPhone 7. Z biegiem czasu sytuacja może ulec zmianie, ale na razie nie wygląda to dla Apple zbyt różowo.

Zhang oparł swoją analizę o liczbę zamówień przedsprzedażowych złożonych za pośrednictwem witryny JD.com w ciągu pierwszych trzech dni od zaprezentowania konkretnych urządzeń. W tym czasie zamówiono 1,5 miliona iPhone’ów, a iPhone 7 mógł pochwalić się 3,5 miliona zamówień. Dane te nie dotyczą oczywiście całego rynku, ale wskazują bardzo istotny trend.

Czy Apple ma powody do obaw? Niekoniecznie. W końcu w pierwszej kolejności zadebiutują modele 8 oraz 8 Plus, a najciekawszy, iPhone X, będzie miał swoją premierę sklepową dopiero za kilka tygodni. Nie można wykluczyć, że to na ten telefon czekają miłośnicy marki. Jeśli X sprzeda się lepiej niż iPhone 7, Apple nie tylko zarobi krocie, wbije także szpilę tym wszystkim, którzy krytykowali absurdalnie wysoką cenę tych urządzeń.

Źródło

Join the discussion Jeden komentarz

Odpowiedz