iPhone 8 sprzedaje się gorzej niż poprzednicy

Najnowsze smartfony od Apple nie sprzedają się zbyt dobrze. Jeszcze.

Podczas ostatniej konferencji firma Apple zaprezentowała trzy świetne telefony. Czego by o iPhone’ach nie mówić, trzeba przyznać, że zarówno seria 8 jak i X robią wrażenie. Być może nie są innowacyjne na skalę globalną, ale w ramach ekosystemu iSprzętów niosą pewien powiew świeżości. Oczywiście najbardziej rewolucyjny jest model X, który ma być hołdem złożonym dziesięcioletniej historii iPhone’ów. I to przez niego najnowsze smartfony Apple nie sprzedają się najlepiej.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że każdy nowy iPhone bił rekordy otwarcia, a do portfela Apple spływały strumienie pieniędzy zagorzałych fanów firmy. W tym roku sytuacja kształtuje sie zgoła inaczej. Według informacji przekazanych przez analityka Jun Zhanga z Rossenlatt przedsprzedaż iPhone’ów 8 nie przebiega tak dobrze, jakbyśmy mogli się tego spodziewać. Okazuje się, że telefon ten cieszy się mniejszą popularnością niż iPhone 6 oraz iPhone 7. Z biegiem czasu sytuacja może ulec zmianie, ale na razie nie wygląda to dla Apple zbyt różowo.

Zhang oparł swoją analizę o liczbę zamówień przedsprzedażowych złożonych za pośrednictwem witryny JD.com w ciągu pierwszych trzech dni od zaprezentowania konkretnych urządzeń. W tym czasie zamówiono 1,5 miliona iPhone’ów, a iPhone 7 mógł pochwalić się 3,5 miliona zamówień. Dane te nie dotyczą oczywiście całego rynku, ale wskazują bardzo istotny trend.

Czy Apple ma powody do obaw? Niekoniecznie. W końcu w pierwszej kolejności zadebiutują modele 8 oraz 8 Plus, a najciekawszy, iPhone X, będzie miał swoją premierę sklepową dopiero za kilka tygodni. Nie można wykluczyć, że to na ten telefon czekają miłośnicy marki. Jeśli X sprzeda się lepiej niż iPhone 7, Apple nie tylko zarobi krocie, wbije także szpilę tym wszystkim, którzy krytykowali absurdalnie wysoką cenę tych urządzeń.

Źródło

PODOBNE POSTY

Join the discussion Jeden komentarz

Odpowiedz