iPhone 8 bez czytnika linii papilarnych – kolejne informacje

Zdążyłeś przyzwyczaić się do Touch ID? W iPhonie 8 go nie uświadczysz.

W sieci od wielu tygodni krążą rendery jubileuszowego iPhone’a, na którym widzimy telefon z ekranem rozciągającym się na całej przedniej części obudowy. Choć wygląda obłędnie, wielu zastanawiało się nad jednym – co z czytnikiem linii papilarnych?

Kiedy Samsung wprowadzał sprzęt o podobnej konstrukcji, spekulowało się, że czytnik zostanie wbudowany pod ekran i będzie zdolny do odczytu linii papilarnych nawet zza tafli szkła. Niestety, okazało się to niemożliwe do wykonania i przeniesiono go na tylną ramkę. W przypadku nowego iPhone’a też rozważano taką opcję, ale w sieci zaczęły pojawiać sie informacje o tym, że Apple w ogóle zrezygnuje z czytnika.

Miejsce tego zabezpieczenia biometrycznego miałby zając algorytm rozpoznający użytkownika po jego twarzy, ale wiele osób wątpi, czy taki system byłby równie skuteczny, co klasyczny czytnik. Użytkownicy obawiają się, że mógłby on zostać oszukany przez pokazanie telefonowi zdjęcia posiadacza telefonu, ale na razie Apple nie rozwiewa tych wątpliwości. Nic dziwnego, od lat przyzwyczailiśmy się do tego, że dla tej firmy żadne przecieki nie istnieją, przynajmniej do czasu oficjalnej prezentacji danego urządzenia.

Dziennikarze Wall Street Journal dotarli do informacji, które pośrednio potwierdzają brak wsparcia dla Touch ID w iPhonie 8. Warto przy okazji zauważyć, że w artykule również wspomina się o nieudanej próbie wciśnięcia czytnika pod wyświetlacz. Firma próbowała rozwiązać ten problem, ale zabrakło jej czasu, gdyby Tim Cook chciał ją wprowadzić, musiałby opóźnić premierę iPhone’a 8, a na to nie może sobie pozwolić – jest to w końcu jubileuszowe urządzenie, które pojawi się na 10-lecie premiery pierwszego iPhone’a.

Apple zmagało się z tym samym problemem, którego Samsung nie rozwiązał przy okazji premiery Galaxy S8, ale obrało zupełnie inną drogę niż jego rywal. Zobaczymy, z jakim przyjęciem spotka się iPhone pozbawiony czytnika linii papilarnych i czy skaner twarzy będzie w stanie godnie go zastąpić. Przekonamy się o tym już 12 września podczas oficjalnej prezentacji najnowszych smartfonów od Apple.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz