iPad z Face ID zadebiutuje w tym roku

Jeśli najświeższe plotki okażą się prawdą, Face ID wkrótce zadebiutuje na iPhonie.

Jedną z największych nowości wprowadzonych przy okazji premiery iPhone’a X był system odblokowywania urządzenia za pośrednictwem skanu twarzy, Face ID. Z racji bazowania na dodatkowych czujnikach, Apple nie mogło wprowadzić go za pośrednictwem aktualizacji do innych urządzeń, dlatego tylko model X może z niego korzystać. Nie wątpimy, że układ ten zostanie wprowadzony także do kolejnej generacji iPhone’ów, ale wiele wskazuje na to, że skorzystają z niego także użytkownicy iPadów.

Tak przynajmniej sądzą informatorzy, do których dotarli dziennikarze serwisu MacRumors. Plotki o iPadzie wyposażonym w Face ID skomentował analityk biznesowy Ming-Chi Kuo, który twierdzi, że prace nad tym urządzeniem rzeczywiście trwają w najlepsze. Kuo wielokrotnie trafnie przewidywał poczynania największych firm technologicznych, możemy zatem założyć, że i tym razem się nie myli, a powstanie iPada z Face ID jest tylko kwestią czasu.

Według Kuo nowy tablet od Apple może zadebiutować w drugiej połowie tego roku. To jedyne przecieki na temat tej domniemanej premiery, nie wiemy, czym jeszcze miały zaskoczyć nas nowy iPad. Jeśli jednak firma z Cupertino rzeczywiście planuje zaprezentować go w drugiej połowie roku, możemy podejrzewać, że pojawi się na scenie wraz z nową generacją iPhone’ów.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz