Inżynierowie Google pracują nad okularami AR

Wkrótce światło dzienne może ujrzeć kolejny sprzęt do rzeczywistości rozszerzonej.

Google Glasses miały zmienić świat i wprowadzić nas w erę cyberpunkowej rzeczywistości rozszerzonej. Szybko okazało się, że społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe na sprzęt tego rodzaju, głównie ze względu na obawy związane z naruszeniem prywatności przy nieustannym monitorowaniu naszego życia. Jak się okazuje, inżynierowie Google nie porzucają pomysłu stworzenia gogli VR – według serwisu WinFuture.de firma pracuje nad drugą generacją tego sprzętu.

W ciągu ostatnich miesięcy nie raz spekulowano na temat następcy Google Glass, jednak nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji. Tymczasem dziennikarze WinDuture.de prawdopodobnie dotarli do dokumentów technicznych opisujących specyfikację urządzenia. Za produkcję gogli ma odpowiadać tajwańska firma Quanta, a sprzęt funkcjonuje pod nazwą roboczą A65. Sercem urządzenia będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm QSC603 zaprojektowany specjalnie z myślą o tych okularach, które będą w stanie przetwarzać obrazy o rozdzielczości do 2560×1440 pikseli.

W przeciwieństwie do wielu tanich rozwiązań VR/AR, które obecnie funkcjonują na rynku, sprzęt od Google ma być w pełni niezależny – do jego obsługi nie będziemy musieli wyposażać się w smartfona. Firma oczywiście nie komentuje tych plotek i na oficjalną premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz