Internet Wi-Fi od Google

Dostęp do szybkiego internetu jest dość powszechny w dużych miastach. Ale dla Google to za mało.

Jeśli żyjesz w dużej aglomeracji, prawdopodobnie nie masz problemu z dostępem do szybkiego internetu LTE. Ale wystarczy wyjechać poza miasto, do niewielkich mieścin i wsi, aby na własnej skórze poczuć problem cyfrowego wykluczenia. Inżynierowie Google doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego postanowili dać dostęp do szybkiego internetu tym, którzy do tej pory nie mogli z niego korzystać. Za darmo.

Firma od dawna promuje program dostarczania darmowego internetu w Indiach, program który właśnie zyskał nową nazwę: Google Station. A wraz ze zmianą nazwy postanowiono rozszerzyć program na cały świat i oddać dostęp do szybkiego, darmowego internetu jeszcze większej rzeszy ludzi. W chwili obecnej program obejmuje 100 indyjskich stacji kolejowych, na których ustawiono terminale Google, a już w przyszłym roku liczba stanowisk powiększy się aż o 300 sztuk. Kolejny krok – wdrożenie podobnego programu w reszcie świata.

W pierwszej kolejności z Google Station skorzystają mieszkańcy krajów rozwijających się, ale w dłuższej perspektywie czasowej program ma zostać rozszerzony także na Stany Zjednoczone czy Europę.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz