Inteligentne sterowanie

Niedawno pisaliśmy o projektorze, który zamieni dowolną powierzchnie w tablet. Teraz czas na coś znacznie bardziej szalonego.

Wyobraź sobie, że twoje biurko zamieni się w system inteligentnego sterowania domem bez konieczności naszpikowywania go kilogramami elektroniki. Po prostu postawisz na nim magiczne urządzenie i… zaczniesz wystukiwać komendy, by przejąć kontrolę nad całym pomieszczeniem. Tak – w skrócie – działa Knocki.

Ten kickstarterowy projekt nie chce zastąpić tabletu czy zamienić całego otoczenia w coś przypominającego centrum kontroli lotów z NASA. To prosty gadżet, który działa zgodnie z zasadą – daj z siebie wszystko, ale pracuj tak, by inni cię nie widzieli. Knocki kładziesz na dowolnej powierzchni, zaprzyjaźniasz ze swoimi gadżetami i wystukujesz komendy na stole, podłodze czy gdziekolwiek zechcesz.

Sprzęt rozpoznaje liczbę i rytm stuknięć: puknij w stół trzy razy, a zapali światła w domu albo wystukaj piosenkę „Już taki jestem zimny drań”, aby włączyć termostat. Knocki wyśle ci też powiadomienie na telefon, gdy ktoś zastuka do twoich drzwi.

Jeśli chcesz dodać trochę dyskretnej inteligencji do swojego domu, zainwestuj w Knocki na Kickstarterze. Sprzęt może być twój już za 69$. Tylko pospiesz się, tańsze egzemplarze wyprzedają się błyskawicznie, jeśli zbyt długo będziesz zwlekać, będziesz musiał zapłacić za niego 99$.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz