Insta360 Nano – filmy 360 kręcone iPhonem

No i co my tu mamy… To jakiś aparat?

Tak, nazywa się Insta360 Nano, ma dwie soczewki HD i wpinasz go do iPhone’a 6, 6s, 6 Plus lub 6s Plus. To pierwszy taki aparat dla sprzętów Apple

A czym się wyróżnia?

Wieloma rzeczami, ale przede wszystkim dwoma superszerokokątnymi aparatami, które pozwalają filmować w 360 stopniach. Działa podobnie jak LG 360 Cam: każda z kamer ma 21-stopniowy kąt widzenia, a oprogramowanie łączy ze sobą dwa na grania i tworzy z nich jeden film lub zdjęcie sferyczne.

Coś mi się wydaje, że takie zdjęcia zajmują sporo miejsca, a ja w swoim iPhonie nie mam go zbyt dużo.

Twórcy pomyśleli o takich jak ty i umieścili w aparacie złącze microSD, które obsłuży karty do pojemności 64GB, dlatego nie zapełni ani jednego megabajta w pamięci twojego telefonu. Jest tu także wbudowana bateria 800mAh, dlatego iPhone nie rozładuje się w trakcie kręcenia.

insta360-nano-lifestyle_0

Świetnie, ale co mogę zrobić z takimi nagraniami?

Możesz na przykład przesłać je do YouTube’a albo wykorzystać aplikację Google Cardboard i rozejrzeć się po filmie wykorzystując do tego okulary VR. Ach, a jeśli nie masz kartonowych gogli VR, od Google, nic się nie martw – złożysz je z opakowania, w którym sprzedaje się Insta360 Nano. Czyż to nie genialne?

Jeśli chcesz, możesz także strumieniować filmy do sieci i zamienić się w smartfonowego reportera.

Zawsze o tym marzyłem. Gdzie to kupię?

W przedsprzedaży na brytyjskim Amazonie. Insta360 Nano kosztuje 199 funtów, a pierwsze paczki zostaną wysłane do klientów już 31 lipca.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz