ICON zrewolucjonizuje budownictwo

Tanie domy są w zasięgu naszych rąk. Możemy je wydrukować.

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z potencjału drukarek 3D. Tymczasem nie są one jedynie zabawką dla bogaczy, dzięki tej technologii możemy zrewolucjonizować świat i sprawić, że problem bezdomności niemalże zniknie. Firma ICON w druku 3D znalazła sposób na to, aby rozwiązać ten problem.

Dzięki zastosowaniu wielkich, przemysłowych drukarek 3D wykorzystujących w roli filamentu spoiwo betonowe firma jest w stanie postawić 60-metrowy dom w ciągu 24 godzin. Aby udowodnić, że to możliwe, przedstawiciele ICON postanowili porozumieć się z fundacją New Story i wykorzystać tę metodę do wzniesienia 100 domów na terenie Ekwadoru. Co ciekawe, takie budynki będą miały wszystko to, czego oczekujemy od domów z prawdziwego zdarzenia: salon, sypialnię, łazienkę oraz werandę. Ale szybki czas wzniesienia domów w technologii druku 3D to nie wszystko – według firmy ICON koszt budowy takiego domu wynosi zaledwie 10 tysięcy dolarów, a w przyszłości planuje się, że spadnie do zaledwie 4 tysięcy dolarów.

Na razie drukowane domy są jedynie ciekawostką, ale przedstawiciele ICON uważają, że w przyszłości dzięki ich metodzie będzie można wznosić niemal dowolne budowle, a nie tylko domy jednorodzinne. Jeśli pomysł drukowania budynków przyjmie się, takie drukarki mogą na dobre uporać się ze wszystkimi problemami mieszkaniowymi, zarówno w krajach rozwijających się, jak i w tych wysokorozwiniętych.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz