Hybrydowa klawiatura od Apple

Apple pracuje nad klawiaturą, która może być… gładzikiem.

Laptopy od lat wyglądają tak samo – składają się z ekranu, klawiatury, gładzika oraz podzespołów napędzających system operacyjnych. W dobie urządzeń hybrydowych coraz częściej ekrany stają się dotykowe, a Lenovo stworzyło sprzęt z wielkim gładzikiem w miejscu klawiatury, na którym wyświetlają się cyfrowe klawisze. Jednak to Apple pracuje nad rozwiązaniem, które może na dobre zmienić sposób korzystania z przenośnych komputerów. Firma chce, aby myszkę zastąpiły… klawisze.

Zanim zaczniesz panikować i pomyślisz sobie, że wkrótce w sprzętach Apple kursor będzie poruszał się po wciśnięciu klawiszy kierunkowych, posłuchaj o patencie, który firma złożyła ostatnio w urzędzie.

Opisany wynalazek w dość nietypowy sposób podchodzi do klawiatury i gładzika, projektanci Apple chcieliby stworzyć przyciski, które reagowałyby na gesty. Po wciśnięciu klawisza, działałby tak jak do tej pory, ale gdybyśmy przejechali po klawiaturze palcem – zachowywałaby się tak jak gładzik. Brzmi niezwykle interesująco, choć obawiamy się, czy takie rozwiązanie nie byłoby frustrujące, w końcu przy wykorzystaniu tej technologii bardzo łatwo przypadkowo poruszyć kursor podczas pisania tekstów.

Jak zwykle ma to miejsce w przypadku patentów Apple, nie należy zakładać, że ta technologia kiedykolwiek doczeka się rynkowego debiutu. Korporacja ma w zwyczaju patentować futurystyczne rozwiązania, które nigdy nie ujrzą światła dziennego.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz