Huawei P9 z podwójnym aparatem

Rodzi nam się nowy trend – kolejny aparat z wysokiej półki otrzyma aparat z dwoma obiektywami. Dziś opowiemy o Huawei P9.

Huawei w ciągu kilku lat wyrósł z niewiele znaczącej, lokalnej firmy w wielką światową korporację – dziś jest trzecim największym producentem smartfonów na świecie, wyprzedza go tylko Samsung i Apple. Zanim na poważnie zagrozi czołowej dwójce, minie jeszcze wiele miesięcy, ale już teraz widać, że firma podąża za najgorętszymi trendami i zrobi wszystko, by zawalczyć z największymi. Jednym z narzędzi w tej nierównej walce będzie smartfon Huawei P9, który zadebiutuje już 6 kwietnia, a jedną z jego najciekawszych funkcji ma być podwójny obiektyw aparatu. Podobno będzie wyposażony w matrycę 12mpx oraz optyczną stabilizację obrazu. Już teraz z podobnego rozwiązania korzysta LG G5, a wkrótce zostanie wdrożone przez Apple.

Czym skusi nas kolejny supersmartfon od Huawei? Jeśli ostatnie plotki spraedzą się, będzie napędzać go ośmiordzeniowy układ Kirin 950 wsparty 3GB pamięci RAM. Ekran odstaje nieco od obecnych standardów i mówi się, że otrzymamy do dyspozycji klasyczny panel FullHD, a wszystko będzie obsługiwane przez Androida 7.0. Więcej na temat tego urządzenia dowiemy się za kilka tygodni, podczas jego oficjalnej premiery.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz