Huawei P20 z potrójnym aparatem

W sieci pojawiła się ilustracja przedstawiająca nietypowy aparat Huawei P20.

Od kilku lat największe innowacje w branży mobilnej zachodzą na polu układów optycznych. Jeszcze do niedawna podwójne aparaty wydawały się rozwiązaniem egzotycznym, a dziś możemy znaleźć je w portfolio wszystkich producentów, zarówno tych klasy premium, jak i wśród mniej znanych firm. Nowy smartfon Huawei może wprowadzić kolejną egzotyczną innowację.

Jeśli plotki się potwierdzą, Huawei P20 wprowadzi na rynek potrójny układ optyczny. Na portalu Slashleaks pojawił się nawet render urządzenia, na którym wyraźnie widać ten bardzo nietypowy aparat. Niestety, na razie nie wiadomo, do czego miałby służyć ten dodatkowy obiektyw. Warto jednak zauważyć, że obecnie stosuje się dwie różne konstrukcje w smartfonach i nie można wykluczyć, że projektanci chcą je połączyć w jednym urządzeniu.

W telefonach Huawei dodatkowy aparat jest wyposażony w monochromatyczną matrycę i służy wyłącznie do rejestrowania głębi ujęcia oraz robienia czarno-białych zdjęć. Konkurencja stosuje zaś dwie kolorowe matryce o różnej ogniskowej, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z czegoś na wzór optycznego zooma i przełączać się na obiektyw, który lepiej uchwyci dalekie bądź bliskie obiekty. Jeśli Huawei połączy oba te rozwiązania, z pewnością przyciągnie do siebie wielu miłośników fotografii smartfonowej.

O tym, co dokładnie zaoferuje najnowszy supersmartfon od Huawei, dowiemy się 27 marca podczas oficjalnej prezentacji na targach Mobile Wirld Congress w Barcelonie.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz