Huawei Mate 20 może wprowadzić czytnik pod ekranem

Firma Synaptics rozpoczęła rewolucję, do której może przyłączyć się Huawei.

Czytniki linii zdążyły już spowszednieć i zirytować projektantów. To przez nie tak długo nie powstawały w pełni bezramkowe smartfony. Kieyd projektanci Apple podjęli decyzję o całkowitym usunięciu przycisku Home (a co za tym idzie, czytnika linii papilarnych), ruszyła lawina i wszyscy zaczęli tworzyć urządzenia o podobnej konstrukcji. Niestety, oznaczało to, że czytnik musiał zostać przeniesiony na tylną część obudowy. Mimo iż od wielu miesięcy słyszeliśmy plotki o czytnikach umieszczonych pod wyświetlaczami, a na targach CES firma Synaptics zaprezentowała działające rozwiązanie, z takiego modułu skorzystali na razie wyłącznie projektanci z Vivo. Na szczęście wkrótce sytuacja może ulec zmianie.

Jak donoszą plotki, Vivo X20 Plus UD nie będzie jedynym smartfonem z czytnikiem umieszczonym pod wyświetlaczem, nad podobnym urządzeniem pracują także inżynierowie Huawei, a pierwszym smartfonem korzystającym z takiego modułu ma być Mate 20, który zadebiutuje na rynku już w połowie roku. Producentem podzespołu ma być zaś Qualcomm, który opracował własny, ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych.

Na razie informacje te należy traktować wyłącznie w formie przecieków, jednak mamy nadzieję, że okażą się prawdziwe. Jeśli tak się stanie, Huawei Mate 20 pierwszym smartfonem wykorzystującym prototypowy czytnik Qualcomma. Oby na tym się nie skończyło i ta technologia upowszechniła się równie szybko co bezramkowe wyświetlacze.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz