HTC wprowadza nowe akcesoria dla gogli Vive

Firma HTC rozszerzyła swój ekosystem VR, zapowiadając wprowadzenie na rynek urządzeń Vive Tracker oraz Vive Deluxe Audio Strap.

Vive rozszerzy największy w branży ekosystem VR, umożliwiając deweloperom przenoszenie rzeczywistych obiektów do VR i ułatwiając tworzenie jeszcze bardziej realistycznych doznań. Producent otrzymał już ponad 2300 zgłoszeń na 1000 pierwszych egzemplarzy Vive Tracker, gadżetu który po przyczepieniu do dowolnego obiektu pozwala śledzić jego pozycję. Zgłoszenia obejmowały także szeroką gamę zastosowań VR niezwiązanych z grami (aż 60 proc.), takich jak edukacja, biznes, szkolenia, zdrowie, fitness itd. Stanowiły one aż 60 proc. zgłoszeń.

Vive Tracker zostanie udostępniony w dwóch fazach. Wersja dla deweloperów pojawi się już 28 marca, natomiast dla konsumentów pod koniec roku. Jednym z pierwszych użytkowników Vive Tracker jest CloudGate Studio, twórcy gry Island 359. Studio wykorzystało urządzenia Vive Tracker, aby zapewnić graczom pełną świadomość ciała w tworzonej przez siebie grze.

Eksperymentujemy ze sterowaniem za pomocą całego ciała, od kiedy pierwszy raz zetknęliśmy się z  Vive – powiedział Steve Bowler, prezes CloudGate Studio. – Dopiero jednak dzięki urządzeniom Vive Tracker zdołaliśmy przesunąć granice VR i stworzyć nasz system Virtual Self, który pozwala graczom oglądać całe swoje ciało i używać go w VR. Dlatego w grze Island 359 można swobodnie poruszać się z  dokładnym odwzorowaniem ruchu.

Vive Deliuxe Audio Strap

Drugie premierowe urządzenie, Vive Deluxe Audio Strap, to ulepszony system audio, który zapewnia znacznie większy komfort użytkowania, niż proste słuchawki, które otrzymujemy z klasycznym Vivem. Deluxe Audio Strap wyposażono w wygodne pokrętło regulacji, które umożliwia szybkie dostosowanie rozmiaru HTC Vive do obwodu głowy. W przyszłości Deluxe Audio Strap będzie dołączany do wszystkich nowo zakupionych zestawów Vive. Do ogólnej sprzedaży trafi już w czerwcu. Oba urządzenia będą sprzedawane w cenie 120 euro.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz