HTC wkracza do świata bezramkowców

Ekran w HTC U12 może zdominować całą przednią część obudowy.

Od lat producenci smartfonów robią co mogą, aby uczynić ich sprzęty jak najsmuklejszymi, a rok 2017 pokazał nam, że gotowi są na spore ustępstwa, aby osiągnąć swój cel. Jedni przenoszą czytniki linii papilarnych na tył urządzenia, inni całkowicie się ich pozbywają, wszystko po to, aby stworzyć telefon o bezramkowej konstrukcji. Projektanci HTC też chcą uczestniczyć w tej modzie, ale choć ekran w U11+ zdominował frontową obudowę, nie sposób przyrównać go to takich sprzętów jak LG G6, Samsung Galaxy S8 czy iPhone X.

W tym roku ma się to zmienić, o czym najlepiej świadczy wizualizacja HTC U12, którą udostępniono na stronie SuggestPhone. Widzimy na niej telefon, w którym ekran zajmuje całą przednią część obudowy i choć ciężko stwierdzić, w którym miejscu zaczyna się ramka, a w którym ekran, nie mamy wątpliwości, że projektanci HTC zrobili co w ich mocy, aby maksymalnie odchudzić ramki wyświetlacza.

Niestety, nie mamy pojęcia, czy zaprezentowany render jest wiarygodny, HTC nie zdradza też, kiedy telefon ujrzy światło dzienne. W sieci pojawił się co prawda harmonogram z datami urządzeń wyposażonych w procesor Snapdragon 435 (HTC U12 jest na tej liście), jednak nie mamy pewności, czy jest on wiarygodny. Jeśli tak, nowy supersmartfon od HTC zadebiutuje na rynku dopiero w maju. Po cichu liczymy jednak, że firma zaprezentuje go światu nieco wcześniej, na przykład podczas targów MWC, które odbędą się w przyszłym miesiącu w Barcelonie.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz