HTC U12 Life też będzie miał szparkę

To już powoli robi się nudne – kolejny smartfon będzie naśladował iPhone’a X.

Nie pamiętam, aby któryś sezon w branży smartfonowej był tak nudny jak ten obecny. Kiedy Apple wypuściło iPhone’a X, telefon wybijał się na tle konkurentów. A dziś wygląda jak ojciec androidowych klonów. Jak zauważyli dziennikarze Ubergizmo, wiele wskazywało na to, że HTC U12+ będzie jednym z niewielu smartfonów klasy premium w tym roku, który nie będzie nawiązywał swoim wyglądem do iPhone’a X. Jednak Evan Blass szybko sprowadził na ziemię tych wszystkich, którzy podejrzewali, że HTC odetnie sie od wzornictwa wprowadzonego przez Apple.

Jeden z najlepiej poinformowanych ludzi w branży mobilnej twierdzi, że HTC U12 Life również będzie wyposażony w bezramkowy ekran z wycięciem znanym z iPhone’a X. Choć w swoim flagowym produkcie korporacja może zrezygnować z takiego wzornictwa, wprowadzi je do tańszego urządzenia, licząc na to, że mniej zamożni klienci również będą chcieli posiadać sprzęt na miarę X-a.

Mimo iż na razie do sieci nie przeciekły żadne zdjęcia tego telefonu, nie zdziwię się, jeśli słowa Blassa okażą się prorocze. Branża zwariowała na punkcie najnowszego smartfona od Apple i niemal każdy producent smartfonów chce stworzyć sprzęt nawiązujący to tego telefonu. A ja po cichu liczę na to, że któryś z projektantów przeciwstawi się trendom i zaprojektuje zupełnie odmienny telefon, który przyćmi te wszystkie klony i raz na zawsze zakończy erę szparkofonów.

Odpowiedz