HTC U11 Plus będzie pozbawiony ramek

Firma HTC planuje premierę kolejnego nietypowego smartfona. Bezramkowy U11 Plus pojawi się już w listopadzie.

Kiedy po sieci rozniosła się informacja o tym, że zespół projektantów HTC przechodzi do Google, wiele osób mogło wieszczyć rychły koniec tajwańskiej marki. Owszem, przejęcie uzdolnionego zespołu spowolni ekspansję firmy, jednak ta wciąż ma zamiar tworzyć innowacyjne urządzenia. Takie jak odświeżony smartfon HTC U11.

Największą „innowacją” branży smartfonowej były w tym roku bezramkowe urządzenia: LG, Samsung, Apple i Xiaomi, najistotniejsi gracze na rynku wprowadzili to rozwiązanie do swoich nowych urządzeń. W tym czasie projektanci HTC pracowali nad czymś naprawdę innowacyjnym – nowym rodzajem interakcji z interfejsem. W ich HTC U11 poznaliśmy niezwykłą ramkę, która reagowała na ściskanie, dzięki czemu mogliśmy odpalać aplikacje czy robić zdjęcia bez dotykania ekranu. Nie oznacza to jednak, że firma zignorowała światowe trendy – wręcz przeciwnie, pod koniec roku zaprezentuje urządzenie, które idealnie się w nie wpisuje.

Mowa tu o HTC U11 Plus, telefonie w którym znajdziemy ekran o rozdzielczości QHD osadzony w bezramkowej obudowie. Jego sercem będzie procesor Snapdragon 835 wsparty 6 GB pamięci RAM. Urządzenie będzie zgodne z certyfikatem wodoodporności IP68 i ładowane bezprzewodowo, nie powinno także zabraknąć innowacyjnego systemu interakcji z Androidem, który zaprezentowano w klasycznym modelu U11.

Na razie nie wiadomo, ile zapłacimy za U11 Plus, znamy tylko przybliżoną datę jego premiery – listopad tego roku. Wiele wskazuje na to, że będzie to jeden z najlepszych tegorocznych smartfonów.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz