HTC może sprzedać biznes VR

Jeśli wierzyć doniesienia Bloomberga, HTC wkrótce może przejść sporą restrukturyzację.

Nie oszukujmy się – chwile największej świetności firma HTC ma za sobą. Owszem, najnowszy smartfon korporacji jest świetny, przywodzi nam na myśl pierwszego smartfona z serii One, który nieźle namieszał na rynku i na wiele lat wyznaczył trendy we wzornictwie urządzeń mobilnych. Jednak dziś branża zdominowana jest przez Apple i Samsunga, a pojawienie się i upowszechnienie takich marek jak Xiaomi czy Huawei dało się we znaki wszystkim producentom telefonów. Jak twierdzą przedstawiciele Bloomberga, aby odbudować renomę firmy, szefowie HTC zastanawiają się nad odsprzedaniem działu zajmującego się branżą VR, który świetnie radzi sobie na rynku

Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, za kilka miesięcy Vive VR może wejść w posiadanie innego technologicznego giganta, a co za tym idzie, rozwój branży VR może znacząco przyspieszyć. Gdyby tym urządzeniem zainteresował się ktoś od Samsunga lub Apple, za kilka lat wirtualna rzeczywistość mogłaby trafić do powszechnego użytku.

Ale na samym VR może się nie skończyć – Bloomberg nie wyklucza, że HTC zechce pozbyć się także działu odpowiedzialnego za produkcję smartfonów. Firma nie komentuje tych doniesień, nie wiadomo także, które korporacje byłyby zainteresowane przejęciem tak ważnego gracza w branży technologicznej.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz