HTC Grip dopiero w 2016 roku

W tym roku HTC miało wprowadzić na rynek swoją opaskę sportową. Niestety będziemy musieli na nią jeszcze trochę poczekać.

Firma HTC ogłosiła w lipcu tego roku, że potrzebuje czasu, by wypuścić opaskę Grip na rynek. Wtedy mówiło się, że trafi w nasze ręce jeszcze w tym roku, niestety Tajwańczycy poinformowali o kolejnych opóźnieniach w produkcji sprzętu i zapowiedzieli, że pojawi się w sprzedaży nie wcześniej niż w 2016 roku. Tym razem przyczyny opóźnień należy doszukiwać się w partnerstwie z firmą Under Armour, która będzie współpracować z HTC w celu stworzenia sieci urządzeń połączonych dla sportowców. Aby dopiąć wszystkie szczegóły współpracy, konieczne okazało się opóźnienie wdrożenia opaski Grip.

Przyszły rok może okazać się dla HTC kluczowy. Po kilku latach sukcesów na rynku smartfonów firma pogubiła się, jej najnowsze słuchawki coraz rzadziej mogą konkurować z najlepszymi smartfonami konkurencji. Choć w tym segmencie branży technologicznej HTC może już nie dogonić Samsunga czy Apple, firma stawia na szeroką dywersyfikację portfolio. Opaska HTC Grip oraz okulary rzeczywistości rozszerzonej HTC Vive mogą być tymi produktami, które ponownie wyniosą tajwańską firmę na szczyty popularności. Opóźniając premierę Gripa i dopracowując produkt do perfekcji firma może tylko na tym zyskać.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz