HTC 10 Evo – telefon warty grzechu

Odłóżmy na bok sentymenty i otwarcie to przyznajmy: HTC 10 brakowało świeżości. W 2017 roku nasz apetyt jeszcze bardziej się zaostrzył: oprócz świetnego ekranu i aparat wymagamy wodoodporności. Czy HTC 10 Evo może nam to dać? Tak, choć bliżej mu do urządzeń ze średniej półki cenowej niż do takich sprzętów jak iPhone 7 czy Galaxy S7.

W metalowej obudowie umieszczono 5,5-calowy ekran pokryty Gorilla Glass 5, pakiet godny smartfona premium. Wytrzymała obudowa przetrzyma także zanurzenie do głębokości 1 metra.

Choć ekran zwiększył się z 5,2”  do 5,5”, wciąż kusi rozdzielczością 2560×1440. Być może zagęszczenie pikseli jest nieco mniejsze niż w HTC 10, ale aby to dostrzec, musiałbyś z lupą czytać komentarze zamieszczone na YouTubie.

Evo podąża kontrowersyjną ścieżką Apple i również pozbywa się złącza słuchawkowego. Jesteśmy ograniczeni do słuchawek HTC z wtyczką USB-C i redukcją szumów, które są w porządku… i nic ponadto. Szkoda, że w pudełku nie ma adaptera dla słuchawek 3,5 mm.

Aparaty – główny 16 mpx i przedni 8 mpx – robią imponujące zdjęcia. Niestety, podczas fotografowania przy słabym świetle, jakość zdjęć spada. Za to aplikacja aparatu skrywa wiele przydatnych funkcji.

Nougat na pokładzie

Evo pracuje na Androidzie Nougat z nakładką graficzną Sense UI od HTC. Autorski interfejs nie wprowadza zbyt wiele nowości, ale pozwala dostosować niemal każdy element menu.

Słabszy smok

Telefon napędza Snapdragon 810, który zapewnia szybką i sprawną pracę systemu i wysoką wydajność w grach. Szkoda, że nie zastosowano nowszego układu 821, przy dużym obciążeniu Evo szybko się nagrzewa.

Zdaniem Stuffa

O ile nie żal ci usuniętego złącza słuchawkowego, będziesz zadowolony z HTC 10 Evo. Telefon wyposażono w wyświetlacz wysokiej klasy, ma niezłą wydajność, najnowszego Androida oraz nakładkę graficzną, która nieznacznie zmienia wygląd systemu. Jasne, nie jest to najszybszy smartfon świata, ale tak jak w przypadku OnePlus 3T, jeśli korzystasz tylko z Instagrama i Twittera, nawet tego nie zauważysz.

Specyfikacja

Ekran 5,5” 2560×1440 LCD Procesor Ośmiordzeniowy Snapdragon 810 @ 2 GHz System Android 7.0, HTC Sense Aparaty 16 mpx główny, 8 mpx przedni RAM 3 GB Pamięć 32 GB, rozszerzalna do 2TB Bateria 3 200 mAh Wymiary 154x77x8,1 mm, 174 g

PODOBNE POSTY

Odpowiedz