HP ZBook x2 – wielki i szalenie mocny tablet

HP stworzyło tablet, który pokochają graficy.

Jakoś tak się przyjęło, że największy sukces rynkowy odnoszą te tablety, które mogą pochwalić się najmniejszym rozmiarem oraz wagą. Niesamowicie smukłe urządzenia nie mogą jednak pochwalić się wysoką wydajnością. Inżynierowie HP, którym zlecono zaprojektowania ZBooka x2 mieli dwa wyjścia: podporządkować się trendom i stworzyć kolejną mało wydajną zabawkę, albo pójść pod prąd i stworzyć urządzenie, które będzie znacząco różnić się od konkurencji.

Wybrano tę drugą ścieżkę i wyposażono hybrydowego ZBooka x2 w niezwykłe podzespoły. Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i7 Kaby Lake, który może współpracować nawet z 32 GB pamięci RAM oraz z kartą graficzną Nvidia Quadro M620. Znajdziemy w nim także pamięć SSD o pojemności 2 TB oraz duży 14-calowy ekran dotykowy wyświetlający treści w rozdzielczości 4K, który może pracować w trybie 10-bitowych kolorów i jest obsługiwany rysikiem z 4096 poziomami nacisku.

Jeśli jesteś typem artysty albo na co dzień korzystasz z oprogramowania Adobe i szukasz przenośnej maszyny, która pozwoli ci pracować w każdym miejscu na świecie, już wiesz, o jaki prezent poprosić Mikołaja. ZBook x2 trafi do sprzedaży w stanach już w grudniu, a najtańszy model kupisz za 1749 dolarów. Najdroższy będzie prawdopodobnie… znacznie droższy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz