Holoportacja – bat na teściową

Święta 2050 – teściowa znowu zrzędzi i wtrąca się w twoje życie. Zamiast po cichu dolewać jej trutki na szczury do zupy, po prostu ją wyłączasz. Poznaj holoportację.

Choć dziś świat gadżetów technologicznych żyje głównie Rzeczywistością Wirtualną, za kilka lat to ta Rozszerzona pozwoli nam znacząco usprawnić naszą pracę. Wystarczy przypomnieć sobie filmy Microsoftu z Hololensem w roli głównej, by zrozumieć, jak ogromy potencjał drzemie w tej technologii. Firma zdaje sobie sprawę z potencjału, który drzemie w tych okularach i pokazuje nam, kolejny przykład na to, jak technologia wywróci do góry nogami nasze codzienne życie. Poznaj Holoportację.

Pomysł jest dziecinnie prosty – wystarczy zamontować system kamer w jednym pomieszczeniu, by stworzyć trójwymiarowy obraz człowieka, a następnie przesłać go wprost do okularów HoloLens innego użytkownika. Pozwoli to prowadzić spotkania w cztery oczy z ludźmi oddalonymi o tysiące kilometrów, a osoby będące w delegacji przeniosą swój wirtualny wizerunek do domu rodzinnego, by w bardziej immersyjny sposób porozmawiać ze swoją rodziną.

Chociaż stworzenie takiego systemu byłoby bardzo kosztowne, jego potencjał jest ogromny. Wyobraź sobie, że zamiast zapraszać prawdziwą teściową do domu, pozwolisz jej odbyć wirtualną wycieczkę przy pomocy  HoloLensa. Jeśli zacznie pyskować i po raz kolejny zapyta, „kiedy w końcu doczekam się wnuka?”, z uśmiechem na ustach wyłączysz ją ze swojego domu.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz