Holendrzy wystartują na Igrzyskach w inteligentnych kombinezonach

Holendrzy na Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej wykorzystają kombinezony SmartSuit.

Branża technologiczna od dawna wspomina o inteligentnych ubraniach, które w przyszłości zrewolucjonizują świat mody i sportu. Do niedawna większość projektów prezentowanych przez koncerny egzystowała wyłącznie w sferze marzeń, projektów i prototypów. Inżynierowie z Samsung Benelux postanowili to zmienić i we współpracy z holenderskimi sportowcami przetestują inteligentne kombinezony SmartSuit na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Sprzęt nie wspomoże sportowców w ich wysiłkach, będzie jednak naszpikowany najróżniejszymi czujnikami, które komunikują się z aplikacją mobilną, aby przeanalizować sposób, w jaki poruszają się łyżwiarze short trackowi podczas sesji treningowych. Do testów zaproszono dwoje zawodników: Sjinkie Knegta oraz Suzanne Schulting. Dzięki aplikacji trenerzy pomogą im wypracować najkorzystniejszą pozycję podczas jazdy, co może przełożyć się na uzyskanie lepszych wyników podczas samych startów.

Technologia ta nie działa w sposób pasywny, dane są przesyłane do trenera w czasie rzeczywistym, dlatego może on na bieżąco korygować postawę zawodników poprzez system zmyślnych silniczków wibracyjnych. Jeśli zawodnik przyjmie niewłaściwą pozycję, trener wybierze odpowiednią opcję w aplikacji, a ta wyzwoli wibracje w kostiumie, które poinformują o konieczności skorygowania położenia ciała.

Choć system będzie wykorzystywany wyłącznie podczas treningów, nie można wykluczyć, że za kilka lat wspomaganie elektroniczne będzie powszechnie stosowane we wszystkich dyscyplinach. Takie rozwiązanie pozwoli wyśrubować wyniki i zwiększyć zainteresowanie widzów rozgrywkami. A jeśli inteligentne ubrania przyjmą się wśród sportowców, za jakiś czas trafią na ulice i totalnie odmienią nasz sposób funkcjonowania i komunikowania się z otoczeniem.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz