Gry z PlayStation 4 trafią na pecety

Sony zapowiedziało małą rewolucję w usłudze PlayStation Now – trafią do niej gry z obecnej generacji konsol.

Żyjemy w erze serwisów strumieniujących, w której gry, muzykę i filmy możemy odpalać w chmurze, bez pobierania ich na fizyczne nośniki. Sony również korzysta z takiego rozwiązania, oferując swoim klientom strumieniowanie gier za pośrednictwem usługi PlayStation Now. W zamian za comiesięczną subskrypcję w wysokości 20 dolarów klienci mogą grać w gry z chmury na konsolach PlayStation 4 oraz pecetach. To genialne rozwiązanie, które przybliża konsolowy świat tym graczom, którzy od dawna związani są z grami pecetowymi. A wkrótce będzie jeszcze jeden powód, aby zainteresować się tą usługą.

W chwili obecnej w ramach subskrypcji użytkownicy otrzymują dostęp do przeszło 450 gier z PlayStation 3, zaś w połowie roku Sony doda do tej biblioteki tytuły z PlayStation 4, co może zachęcić do korzystania z serwisu tych, którzy do tej pory stronili od PlayStation Now. Niestety, jest w tym wszystkim jedna ogromnie smutna informacja – w chwili obecnej usługa nie jest świadczona na terenie naszego kraju i nie wiadomo, kiedy ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

Jestem dobrej myśli i wierzę w to, że za kilka, kilkanaście miesięcy Sony zrewiduje swoją politykę wydawniczą i otworzy przed nami dostęp do PlayStation Now. W końcu firmie szykuje się spora konkurencja pod postacią usługi Xbox Game Pass, która w zamian za 10 dolarów miesięcznie dane dostęp do przeszło 100 tytułów z konsol Xbox One oraz Xbox 360. Nie należy też zapominać o Shieldzie, mikrokonsoli która pozwala strumieniować pecetowe gry z chmury Nvidii.

Szykują nam się ciekawe lata, zobaczymy jak szybko producenci konsol porzucą fizyczne sprzęty i w pełni skupią się na świadczeniu usług strumieniujących. O ile kiedykolwiek zdecytują się na tak odważny krok.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz