Kolejny Kickstarterowy projekt, który chce wyciągnąć ode mnie forsę? Nie ma mowy, nie wchodzę w to!

Spokojnie, zanim zaczniesz słać do portalu listy z pogróżkami, pozwól, że coś ci wytłumaczymy. Kickstarter nie ma z tym projektem nic wspólnego, co więcej, nic nie chce na tym zarobić (przynajmniej na razie). To o czym dzisiaj będziemy rozmawiać, to internetowy emulator starych gier  z NES-a, który zamienia klasyczne, dwuwymiarowe gry w trójwymiarowe tytuły, na żywo przerabiając całą grafikę.

Aha, czyli jesteś kolesiem, który sprzedaje karty graficzne i chcesz namówić mnie, do wymiany komputera, bym pograł w Contrę w 3D. Dzięki, nie skorzystam.

Znowu pudło. Widzę, że spiskowe teorie są ci bliskie, tu nie ma jednak żadnych kruczków. No, prawie żadnych. Algorytm przetwarza gry według własnego uznania, nie bardzo przejmując się tym, jak powinna wyglądać plansza – czasami pojawiają się błędy graficzne, nakładają się na siebie nieprawidłowe elementy a postać gracza ginie wśród elementów tła. Ponadto 3DNES można odpalić wyłącznie na przeglądarce Firefox, a ROM-y mogą być wgrywane wyłącznie za pośrednictwem serwisów chmurowych.

Czyli bubel nie wart mojego czasu. Wiedziałem, że chcesz mnie naciągną…

Nic z tych rzeczy, po prostu dzieło wietnamskiego programisty Trần Vũ Trúc jest w fazie wczesnych testów, w przyszłości oprogramowanie ma działać znacznie sprawniej. Twórca planuje także wypuścić program w wersji na Windowsa, co znacznie ułatwi jego obsługę i uniezależni graczy od serwisów chmurowych. ROM-y wgramy bezpośrednio z naszego dysku. Może nie wszystkie gry wyglądają przyzwoicie, ale wiele klasyków z NES-a w tym oszukanym 3D wygląda świetnie, a Trần Vũ Trúc zapowiada, że jego emulator obsłuży także tytuły ze SNES-a. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na finalną wersję projektu. Ach, no i możesz jeszcze odpalić 3DNES-a w przeglądarce, albo sprawdzić na filmie, jak emulator radzi sobie w akcji:

PODOBNE POSTY

Odpowiedz