Gry z Gear VR strumieniowane na Facebooka

Strumieniowanie gier jest dziś na porządku dziennym. Wktótce trafi także na rynek VR.

Dopiero co skończyły się tarki IEM w Katowicach, impreza dla graczy która dobitnie pokazuje, jak popularne jest oglądanie zmagań e-sportowych. Jednak na co dzień branża żyje nie wielkimi turniejami, a rozgrywkami strumieniowanymi na YouTubie, Twitchu oraz innych platformach wideo. Niestety, do niedawna nie mogliśmy na bieżąco śledzić rozgrywki z gier zrealizowanych w rzeczywistości wirtualnej. Aż do teraz.

Wszystko dzięki firmie Oculus, która zaktualizowała oprogramowanie dla Gear VR i umożliwiła strumieniowanie na łamach Facebook gier odpalanych na goglach VR. Na tej nowej funkcji mogą skorzystać wszyscy – streamerzy, którzy dotrą do nowego grona użytkowników, widzowie zainteresowani oglądaniem gier VR, którzy zastanawiają się nad zakupem swoich pierwszych gogli, Facebook jako właściciel platformy do udostępniania filmów oraz cała branża wirtualnej rzeczywistości, która może zyskać na popularności i przyciągnąć nowych graczy. Na poniższym filmie możesz zobaczyć, jak będzie wyglądać korzystanie z nowej funkcji:

Jak zapewniają przedstawiciele Oculusa, dostęp do nowej funkcji otrzymamy już za kilka tygodni, gdy Samsung wprowadzi nową aktualizację dla swoich smartfonów kompatybilnych z goglami Gear VR.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz