Google zapłaci 1,1 miliarda za zespół HTC

Stało się to, o czym szeptano od dawna – pracownicy HTC pracują teraz dla Google.

Lata największej świetności w branży smartfonowej HTC ma już za dobą. Nie zrozummy się źle – firma wciąż potrafi zaprojektować bardzo dobre i innowacyjne urządzenia, ale nie widać tego w słupkach sprzedaży oraz w kieszeniach klientów. Ci wolą inwestować w telefony od Apple, Samsunga czy Xiaomi, odsuwając tym samym HTC na dalszy tor branży mobilnej.

Na szczęście pracownicy firmy odpowiedzialni za najciekawsze rozwiązania stosowane w telefonach HTC nie zostaną pozostawieni na lodzie – jak poinformowała korporacja, dział R&D odpowiedzialny za produkcje smartfonów Google zaprojektowanych przez HTC, został wykupiony przez wyszukiwarkowego giganta za kwotę 1,1 miliarda dolarów. Oznacza to, że blisko połowa spośród 4000 tysięcy pracowników HTC przejdzie do Google. Tajwańczycy nie chcą jednak zakończyć swojej przygody z produkcją smartfonów i wciąż będą produkować telefony pod własną marką.

Zanim wszystkie sprawy formalne zostaną dopełnione, musi minąć jeszcze kilka miesięcy, porozumienie dojdzie do skutku najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Kiedy to się stanie, łupem Google padnie znaczna część własności intelektualnej HTC. Warto zauważyć, że będzie to już druga wielka firma z branży smartfonowej, która podzieli się swoją wiedzą i osiągnięciami w Google, podobny los spotkał Motorolę.

Co stanie się z oboma firmami po dopięciu umowy? Na pierwszy rzut oka niewiele – HTC wciąż będzie produkować smartfony, ale skupi się przede wszystkim na branży VR, Google zaś raz na rok zaprezentuje nam kolejne telefony z serii Pixel. Ale przejęcie działu R&D może sprawić, że smartfony z Mountain View w końcu zaczną liczyć się na rynku, a HTC uniknie bankructwa.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz