Google wypuści budżetowe Pixele

W Indiach mogą zadebiutować tanie telefony Google.

Już w zeszłym roku mówiło się o tym, że inżynierowie Google mogą opracowywać prostsze i tańsze modele Pixeli, smartfony przeznaczone na rynki rozwijające się. Firma zaprezentowała w końcu Pixele 2, jednak o tańszych telefonach słuch zaginął. Aż do teraz, kiedy dziennikarze The Economic Times ujawnili, że firma planuje wypuścić tańsze Pixele na indyjski rynek. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, urządzenia mogą zadebiutować w połowie roku.

Według przecieków smartfony nie będą klasycznymi budżetowcami lecz przedstawicielami średniej półki cenowej, a ich premiera ma odbyć się między czerwcem a sierpniem. Pierwszym rynkiem, na który trafią tańsze Pixele będą Indie. Podobno Google ma dalekosiężne plany względem Indii i na premierze Pixeli się nie skończy – podobno wraz z nimi do sprzedaży trafią urządzenia z serii Nest, Google Wi-Fi oraz Pixelbook. Jeśli te przecieki okażą się prawdą, może okazać się, że w najbliższych latach firma zdecyduje się na wejście także na inne rynki, na których do tej pory nie była obecna. Być może wśród nich będzie także Polska.

Choć od lat nasz kraj był ignorowany przez gigantów technologicznych, ci powoli zaczynają dostrzegać potencjał polskiego rynku. W ostatnim czasie otworzył się na niego m.in. Microsoft, który w końcu zaczął sprzedawać u nas Surfacebooki. Mamy nadzieję, że Google pójdzie w ślady swojego konkurenta i Pixele wkrótce trafią do oficjalnej polskiej dystrybucji.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz