Google podejmie współpracę z Fordem

Szykuje się wielkie trzęsienie w branży samochodów autonomicznych – Google i Ford wspólnymi siłami zrewolucjonizują rynek motoryzacyjny.

Inżynierowie z Google od dawna wspominali o tym, że nie chcą konkurować z koncernami motoryzacyjnymi przy produkcji inteligentnych aut, a jedynie stworzyć uniwersalny system rozpoznawania przeszkód i prowadzenia pojazdu, który będzie mógł być wdrożony przez specjalistów z branży. Jak dowiedzieli się dziennikarze z Yahoo! Autos, firma znalazła już partnera biznesowego, z którym rozpocznie swoją motoryzacyjną rewolucję. Wraz z Fordem zademonstruje autonomiczny samochód w przyszłym miesiącu podczas targów CES w Las Vegas.

Współpraca obu korporacji nie ma cech wyłączności, Google chce użyczać swojego systemu wielu koncernom, a Ford testuje najróżniejsze rozwiązania, które pozwolą nam wypuścić na drogi w pełni autonomiczne auta. Zapowiedź ścisłej współpracy – oraz prezentacja pierwszego wspólnie zaprojektowanego modelu auta – jest jednak bardzo ważnym krokiem w rozwoju branży motoryzacyjnej.

Przedstawiciele obu firm dystansują się od tych doniesień; Ford podkreśla, że współpracuje z wieloma firmami oferującymi systemy autonomiczne, a Google odmawia komentowania wszelkich plotek. Już za kilka tygodni dowiemy się, czy informacje przekazane przez Yahoo! Autos okażą się prawdą.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz