Google Pixel C – androidowa hybryda

Czekaj. Chyba nie myślisz,  że Google robi dokładnie takie same hybrydy, jak konkurencja, prawda?

Najprostsze urządzenie z naszego testu to po prostu tablet na sterydach, do którego możesz dokupić klawiaturę. Pixel C pracuje na Androidzie 6.0 a nie na systemie Chrome OS, jak komputery z serii Chromebook od Google. To ten sam system, który znajdziesz na wszystkich smartfonach marki LG, Nexus czy Samsung.

Aplikacje, to dla nich go kupisz. Niezależnie od tego, czy marzysz o oglądaniu seriali w sieci, przeglądaniu dokumentów Google czy zabawie w Goat Simulator,
ta hybryda spełni twoje marzenia i pozwoli skorzystać z setek tysięcy aplikacji. Jak możesz się domyślać, to aplikacje od Google są najbardziej użyteczne.

Również sam design urządzenia wpływa na komfort pracy. Połączenie małego (jak na hybrydę) wyświetlacza 10,2” i drobnej klawiatury sprawia, że szybko możemy przejść od pisania na klawiaturze do obsługi interfejsu dotykowego. Chciałbyś wspomóc się gładzikiem? Masz problem, w tej klawiaturze go nie znajdziesz.

Pixel C ma być sprzętem przełomowym: ma oderwać cię od biurka, byś prowadził biznesowe imperium sącząc kawę przy stoliku w Caffè Nero. Skąd ten pomysł? Cóż, karta lojalnościowa sama nie wypełni się pieczątkami na darmową latte. Niestety, jednego brakuje mu do doskonałości – dostępności na polskim rynku.

Nie lubisz kropek?

Jeśli lubisz piksele (a kto ich nie lubi?), Pixel C wyświetli ich aż 308 na cal. Ani iPad Pro ani Surface Pro 4 nie zapewnią ci takiej jakości. To dowód na to, że hybrydy mogą wyświetlać niesamowicie szczegółowy obraz.

Obróć i kliknij

Pixel C to Google Chromebook Pixel w przebraniu. Aby zamienić tę hybrydę w pełnoprawnego laptopa, rozepnij tablet i klawiaturę, obróć tablet o 180 stopni i zadokuj go przy pomocy magnetycznych klipsów.

Miło się dotyka

Nie znajdziesz tu rysika, na szczęście ekran dotykowy wspaniale reaguje na dotyk, a na klawiaturze pracuje się znacznie wygodniej, niż podejrzewasz – klawisze mają normalny rozmiar oraz standardowy rozstaw.

Aplikacje!

Android nie jest tak dobrze przystosowany do tabletów jak iOS, zwłaszcza jeśli mowa o aplikacjach do rysowania i edycji filmów. Ale i tak oferuje znacznie więcej przydatnych i darmownych aplikacji niż Windows 10.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz