Google na poważnie wchodzi na rynek VR

Google jest jedną z tych firm, które napędzają rozwój technologii VR. Teraz chcą porzucić stanowisko innowatora i zająć się zarabianiem na wirtualnej rzeczywistości.

Gogle Cardboard od Google to jedne z pierwszych okularów VR, które trafiły na rynek i pozwoliły małym kosztem zasmakować rzeczywistości wirtualnej. Przecieki o tym, że firma planuje wypuścić porządne okulary VR dochodzą do nas z najróżniejszych zakątków sieci, a jak twierdzi współzałożyciel portalu Engadget, Peter Rojas, podczas konferencji Google I/O firma z Mountain View z pewnością zaprezentuje nowe gogle VR. Dodaje przy okazji, że nie będzie to następca Project Cardboard a niezależne okulary o mniejszej mocy obliczeniowej iż HTC Vive i Oculus Rift.

Z drugiej strony warto przytoczyć przecieki od redaktorów Financial Times, którzy twierdzą, że gogle Google będą jednak wymagały smartfona, lecz w przeciwieństwie od tych od Samsunga, będą kompatybilne z wieloma urządzeniami a nie tylko kilkoma modelami. Dziennikarze WSJ godzą ze sobą oba przecieki i twierdzą, że Google zaprezentuje w trakcie konferencji oba rodzaje okularów VR.

Gogle Android VR będą różnić się od tych, które do tej pory funkcjonowały na rynku głównie tym, że będą pracować na własnym oprogramowaniu, a nie korzystać z zasobów sklepu Oculusa. Wszelkie wątpliwości dotyczące okularów od Google rozwiążą się już w przyszłym tygodniu, konferencja Google I/O potrwa od 18 do 20 maja.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz