Google kontra Uber

Inżynierowie Google chcą konkurować z Uberem na rynku przewozu osób.

Jak informują dziennikarze The Wall Street Journal, już wkrótce na ulicach San Francisco dojdzie do bardzo ważnego starcia – Google rzuci wyzwanie Uberowi i zaproponuje własny program przewozu pasażerów. Nie będzie to jednak równa walka – Uber na dobre zadomowił się na rynku i ma oddaną bazę klientów, Google zaś chce usprawnić poruszanie się po mieście dzięki wykorzystaniu współdzielenia samochodów.

Pomysł wyszukiwarkowego giganta  opiera się na dość prostym pomyśle – firma chce połączyć ze sobą ludzi, którzy podróżują w tym samym kierunku do pracy, domu czy na zakupy. Narzędziem do łączenia podróżnych ma być aplikacja nawigacyjna Waze – kiedy odpalimy ją i wskażemy cel naszej podróży, program powie nam, czy w okolicy jest ktoś, kto jedzie w tę samą stronę co my. Nie zamówimy więc prywatnej taksówki, a znajdziemy osobę, do której możemy podpiąć się w trakcie jej podróży po mieście. Taki sposób przemieszczania się po metropolii pomógłby ograniczyć korki, zmniejszyłby liczbę samochodów na ulicach i byłby realną alternatywą dla komunikacji miejskiej.

Na razie nie wiadomo, kiedy wystartuje ten program, choć Google twierdzi, że mieszkańcy San Francisco skorzystają z usługi jeszcze tej zimy. Program pilotażowym przejazdów łączonych był testowany od maja i wszystko wskazuje na to, że zmierza ku końcowi.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz