Google Glass 2 na horyzoncie

Jeden ze sztandarowych projektów Google ostatnich miesięcy ,Project Glass, zakończył się fiaskiem. Nadszedł czas, by znów zawładnął naszymi umysłami.

Google Glass 2 powstaną, co do tego nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Gdy Project Glass został zawieszony, Google zapowiedział, że inżynierowie od nowa przyjrzą się temu urządzeniu, wyciągną wnioski ze swoich błędów i udoskonalą okulary tak, by nie wzbudzały żadnych kontrowersji. Wiele wskazuje na to, że już teraz wiemy, jak będą wyglądać okulary Google Glass 2.

Za nową odsłonę urządzenia odpowiadają pracownicy z grupy Project Aura i to oni zaprezentują je użytkownikom. Według najnowszych doniesień pracują nad dwoma modelami: dla użytkowników domowych oraz dla firma i przedsiębiorstw. Stosowne projekty zgłoszono już do Federalnej Komisji Łączności w Stanach Zjednoczony, dzięki czemu wiemy, jak będzie wyglądał gotowy produkt: masywna obudowa, większy ekran i uchwyt, który pozwoli zamontować urządzenie na klasycznych, korekcyjnych okularach. Oprócz tego poprawiono także same podzespoły: wykorzystano moduł Wi-Fi 5GHz, większą baterię, szybszy procesor oraz sprawniejszą kamerę, sprzęt jest także wodoodporny.

Z pozoru są to zmiany czysto kosmetyczne, ale mogą zaważyć na przyszłości całego projektu. Pomysł stojący za Google Glass był świetny, ale brakowało mu dopracowania. Przed nowymi okularami od Google jest jeszcze długa droga do sukcesu.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz