Google Chromecast Ultra – premiera

Podczas wczorajszej konferencji przedstawiciele Google oficjalnie zaprezentowali nowego Chromecasta.

Najważniejszą cechą tego sprzętu jest możliwość odtwarzania filmów 4K. Wiele osób zastanawia się prawdopodobnie, po co nam taki sprzęt strumieniujący, skoro współczesne telewizory 4K mają już aplikację Netfliksa i oferują wyświetlanie treści HDR. Powód jest dość prosty – za kilka lat twój nowy telewizor może się zestarzeć.

Telewizory 4K, które dziś są popularne, mogą radzić sobie z odpalaniem Netfliksa i YouTube’a w rozdzielczości UHD, ale postęp jest ich największym wrogiem. Żaden producent nie da ci gwarancji, że będzie na bieżąco uzupełniał aplikacje w twoim telewizorze, byś miał dostęp do najnowszych serwisów strumieniujących oraz najpopularniejszych narzędzi. Na sprzęt od Google będziesz mógł wgrać je własnoręcznie.

Warto także zauważyć, że nowy Chromecast nie różni się od poprzednika wyłącznie możliwością odpalania treści 4K: dodano szybszy procesor oraz złącze Ethernet, które pozwoli przesyłać dane szybciej, niż do tej pory. Ale wszystko to, co pokochałeś w pierwszym donglu od Google, znajdziesz w jego najświeższej odsłonie. To ten sam, kompaktowy sprzęt zdolny do przesyłania treści z urządzenia mobilnego wprost na ekran telewizora.

Chromecast Ultra trafi do sprzedaży w cenie 69 dolarów, a w Polsce zapłacimy za niego prawdopodobnie ok. 300 zł.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz