Google Cardboard dla iOS-a

Google oddaje użytkownikom iOS-a nową funkcję w YouTubie – wsparcie dla filmów VR.

Apple nie uczestniczy (jeszcze) w rewolucji VR, dystansując się od konkurentów, którzy robią wszystko, by zachęcić klienta do nowego rodzaju wirtualnej rozrywki. Zamiast czekać, aż Tim Cook zaprezentuje kolejną „niesamowitość” na scenie, programiści Google sami wprowadzają iOS-a do krainy rzeczywistości wirtualnej. Wszystko za sprawą nowej aktualizacji dla YouTube’a.

Google już kilka miesięcy temu wprowadził do mobilnej aplikacji YouTube możliwość odpalania filmów w trybie Cardboard, jednak mogli skorzystać z niej wyłącznie posiadacze urządzeń z Androidem. Minęło pół roku i firma zlitowała się nad miłośnikami Apple, oddając w ich ręce tę funkcję. Apple może stronić od VR, ale Google zrobi wszystko, by do tej technologii przekonać jak najwięcej użytkowników, również tych z „wrogiego” obozu.

Google ma w tym swój cel – firma chce, by filmy dookolne trafiły do jak najszerszego grona odbiorców, a YouTube stał się główną platformą do oglądania filmów sferycznych. Z drugiej strony wypuszczenie aktualizacji dla iOS-a może być pierwszym krokiem firmy do zainteresowania użytkowników nowym rodzajem okularów VR, które Google zaprezentuje podczas konferencji I/O.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz