Gogle VR z procesorem Snapdragon 845

Firma Qualcomm zaprezentowała referencyjne gogle ze Snapdragonem 845.

Lada moment na rynek trafią pierwsze telefony z najnowszym procesorem od firmy Qualcomm. Według projektantów model Snapdragon 845 idealnie nadaje się do obsługi gogli wirtualnej rzeczywistości, a żeby to udowodnić, firma postanowiła wypuścić własne gogle, które sprawdzą się zarówno do odtwarzania treści VR, jak i AR.

Oprócz nowego procesora gogle będą mogły pochwalić się także ulepszonymi dwoma wyświetlaczami – każdy z nich pracuje przy rozdzielczości 2400×2400 pikseli i odświeża się z częstotliwością 120 klatek na sekundę. Warto wspomnieć, że nowe gogle od HTC, model Vive Pro będzie korzystał z zauważalnie słabszych podzespołów – wyświetlacze zastosowane w tym sprzęcie będą pracować przy rozdzielczości 1400×1600 każdy. Sprzęt Qualcomma będzie także wyposażony w cztery kamery – dwie zewnętrzne oraz dwie wewnętrzne. Te pierwsze będą w stanie zlokalizować nas w przestrzeni, a drugie mają za zadanie śledzić ruch gałek ocznych użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozgrywka nabierze jeszcze większej immersyjności.

Zaprezentowany tu sprzęt będzie modelem referencyjnym, to znaczy takim, na bazie którego firmy zewnętrzne opracują własne gogle. Mamy nadzieję, że te pojawią się na rynku już wkrótce.

Źródło

Odpowiedz