GOG połączy się ze Steamem

Spokojnie, GOG nie bankrutuje, firma ma się całkiem nieźle. Dzięki porozumieniu z wydawcami będziesz mógł skopiować gry ze Steama do GOG-a!

Nie, to nie pierwszy kwietnia, szefowie GOG-a dogadali się z wydawcami, którzy oferują gry zarówno w tym serwisie jak i w Steamie, a owocem tej współpracy jest usługa GOG Connect, dzięki której zaimportujesz wybrane gry z platformy Steam bezpośrednio do GOG-a, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

W momencie startu usługi można przenieść nieco ponad 20 gier, ale przedstawiciele GOG-a zapewniają, że to dopiero początek akcji i w przyszłości będą pojawiały się kolejne tytuły. Nowe gry będzie można przypisać do GOG-a przez określony czas, te które obecnie są dostępne, można dopisać do biblioteki GOG-a jeszcze przez pięć dni. Po tym czasie możliwość przypisania gry ze Steama zniknie, jednak tak „skopiowana” gra wciąż będzie dostępna w bibliotece GOG-a. Tym prostym mechanizmem firma chce zachęcić użytkowników Steama do częstszego odwiedzania strony, a co za tym idzie – partycypowania w promocjach, wyprzedażach i korzystania ze sklepu z grami.

Mimo iż biblioteka Steama jest znacznie bogatsza, niż GOG-a, polska firma zrobiła kolejny krok na drodze do walki z potentatem dystrybucji cyfrowej. Jeśli chcesz przejrzeć gry dostępne w usłudze GOG Connect – albo od razu połączyć swoje konta – wejdź pod ten link.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz