Gamingowy smartfon od Asusa

Oto i on – smartfon stworzony przez specjalistów od podzespołów gamingowych.

O tym telefonie mówiło się od kilku tygodni. Po premierze gamingowego smartfona od Razera jasne stało się, że inni producenci również spróbują swoich sił w tej branży. Projektanci Asusa postanowili podjąć wyzwanie i tak powstał ROG Phone, który swoją oficjalną prezentację miał podczas targów Computex 2018. Z technologicznego punktu widzenia ma wszystko, czego oczekujemy od sprzętu tej klasy.

Sercem urządzenia jest zmodyfikowana wersja procesora Qualcomm Snapdragon 845 – oryginalna jednostka jest taktowana zegarem 2,8 GHz, a ten u Asusa podkręcono do 2,95 GHz. Zmiana niewielka, ale ma wpłynąć na poprawę wydajności. W gamingowym telefonie nie mogło zabraknąć także dużej ilości pamięci RAM – tej znajdziemy tu aż 8 GB. Dodajmy do tego 6-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2160x1080p pracujący przy częstotliwości 90 Hz i w trybie HDR, a otrzymamy doskonały sprzęt do grania w wymagające tytuły mobilne.

Jak przystało na gamingowy sprzęt, Asus ROG Phone wyróżnia się także wyglądem – obudowę o agresywnej stylistyce wyposażono w perforowaną szczelinę odprowadzającą ciepło, a podwójny układ optyczny (12/8 Mpx) ukryto za kanciastym szkłem ochronnym. Do telefonu dokupimy także dodatkowe akcesoria takie jak zewnętrzny system chłodzenia czy stację dokującą z większym wyświetlaczem. A jeśli obawiasz się o to, jak długo sprzęt wytrzyma bez ładowania, chcielibyśmy cię uspokoić – zamontowano w nim pojemną baterię 4000 mAh.

Niestety, nie znamy jeszcze ceny urządzenia ani daty jego premiery. Asus zdradził jedynie, że ROG Phone pojawi się na rynku w drugiej połowie roku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz