Galaxy Note wróci na targi IFA?

Choć Samsung nie stroni od berlińskich targów, od kilku lat prezentował nowe smartfony z serii Note poza nimi. Teraz może się to zmienić.

Po feralnym sezonie z Galaxy Note 7 firma Samsung z nadzieją patrzy w przyszłość. Smartfony z linii S8 sprzedają się doskonale, co jest najlepszym dowodem na to, że wpadka z przegrzewającymi się bateriami nie wpłynęła znacząco na kondycję korporacji. Ale prawdziwym testem będzie tak naprawdę premiera kolejnego urządzenia z serii Note, a jak głoszą plotki, ta może mieć miejsce podczas berlińskich targów IFA.

Taką informację przekazali dziennikarze The Korea Times, powołując się na słowa Jensa Heitheckera, Dyrektora Zarządzającego targów IFA, który twierdzi, że to właśnie podczas tej imprezy Samsung powinien zademonstrować Note’a 8, gdyż będzie to najlepsze rozwiązanie z marketingowego i organizacyjnego punktu widzenia. Jak zaznacza, jest to tylko i wyłącznie jego opinia i nie należy traktować tych słów jako oficjalnego stanowiska koreańskiej korporacji. Przynajmniej oficjalnie.

Mimo iż są to jedynie sugestie Heitheckera, potraktowałbym je dość poważnie. W tym roku Samsung miał zaprezentować elastycznego smartfona, ale wiele wskazuje na to, że firma w ostatniej chwili mogła wycofać się z tego pomysłu i przesunęła premierę tego urządzenia na dalszą przyszłość. Spekulowano, że to właśnie targi IFA miałyby wprowadzić na salony smartfony z serii Galaxy X, ale skoro mogą one zadebiutować dopiero za kilka lat, targi byłyby idealną okazją, aby pokazać Galaxy Note 8. Zwłaszcza że to na tej imprezie poznaliśmy pierwszy telefon z tej serii, dla Samsunga byłby to zatem powrót do korzeni.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz