Galaxy Note 9 z superpojemną baterią

Do premiery kolejnego smartfona Samsunga coraz bliżej. Spekuluje się, że będzie miał wyjątkowo pojemną baterię.

Smartfony z serii Galaxy Note wyróżniają się na tle innych urządzeń przede wszystkim dużym rozmiarem. Stworzono je z myślą o ludziach biznesu, którzy chcą mieć zawsze pod ręką miniaturowy komputer do pisania maili oraz prostych prac biurowych. Niestety, z wielkim ekranem wiąże się wielki problem – taki sprzęt trzeba zasilić poprzednią baterią. Jeśli przecieki, do których dotarli dziennikarze Ubergizmo okażą się prawdziwe, Galaxy Note 9 może okazać się prawdziwym długodystansowcem.

Jak poinformował jeden z chińskich informatorów technologicznych, nowy członek rodziny Galaxy zostanie wyposażony w baterię o pojemności 4000 mAh i jest to „stuprocentowo pewny przeciek”. Do tych zapewnień powinniśmy podchodzić z pewną dozą sceptycyzmu, jednak plotki o dużej pojemności baterii w Note 9 pojawiają się w sieci nie po raz pierwszy. Gdyby ten informacje okazały się prawdą, oznaczałoby to, że nowy smartfon Samsunga popracuje znacznie dłużej bez ładowania niż jego poprzednik. W modelu Galaxy Note 8 zamontowano baterię o pojemności 3300 mAh, czyli niemal o 20% mniej wydajną niż ta, która ma pojawić się w jego następcy.

Samsung Galaxy Note 9 będzie miał swoją oficjalną premierę już w sierpniu, wtedy dowiemy się, czym dokładnie nas zaskoczy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz