Futurystyczne baterie od Samsunga

Najwęższym gardłem współczesnej technologi mobilnej są baterie: sztywne i wielkie bloki, które hamują rozwój tej branży. Samsung wynalazł je na nowo.

Koreańczycy zdają sobie sprawę z tego, że bez zrewolucjonizowania rynku baterii nie doczekamy się przełomu na rynku gadżetów do noszenia. Samsung postanowił przełamać impas i opracować ogniwa, które nie tylko będą pojemniejsze, ale także lepiej przystosują się do pracy w nietypowych warunkach. Prototypowa bateria Band jest jednym z takich nowatorskich ogniw: to elastyczna bateria umieszczona w pasku zegarka inteligentnego, która zwiększa żywotność sprzętu o 50%. O wiele ciekawszą baterią jest Stripe, ten wąski i supercienki (0,3mm) pasek, który przedstawicielka Samsunga trzyma w dłoni: jeśli kiedykolwiek doczekamy się inteligentnych ubrań, będą zasilane właśnie takimi bateriami.

Na razie nie wiadomo, kiedy zaprezentowane baterie miałyby trafić do powszechnej sprzedaży, pewne jest jedno: za kilka lat rynkiem mobilnym będzie rządził ten, kto wyprowadzi nas z ery przestarzałych ogniw o sztywnej strukturze i nieproporcjonalnie dużej masie do wydajności. Koreańczycy liczą, że to oni wygrają ten wyścig. A my gorąco trzymamy kciuki za ich sukces.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz