Ford zaprojektuje samochody w rzeczywistości rozszerzonej

Sprzęt od Microsoftu posłuży do projektowania samochodów przyszłości.

Hełm Microsoft HoloLens to przełomowa technologia, która na razie sprawdza się wyłącznie na prezentacjach. Ale ludzie z Redmond nie chcą spocząć na laurach i zamierzają wdrażać swój gadżet na szeroką skalę, w pierwszej kolejności wśród użytkowników biznesowych. Lista potencjalnych współpracowników jest długa, znajdziemy na niej takie firmy jak Audi, Lowe, NASA, Volkswagen czy Volvo. Do tego grona dołączył właśnie koncern Ford, który zapowiedział, że wykorzysta HoloLensy w pracy projektantów.

Dzięki hełmowi projektanci będą w stanie szybciej wprowadzać poprawki w prototypowych samochodach. Dotychczas opracowywanie nowych pojazdów było procesem czasochłonnym, wymagającym wykonywania dziesiątek glinianych modeli. Każda naniesiona zmiana wymagała stworzenia nowego modelu, a dzięki wprowadzeniu do użytku hełmu HoloLens proces ten będzie przebiegał o wiele sprawniej. Firma wciąż będzie korzystać z glinianych modeli, ale jeśli projektant zechce sprawdzić, jak zmiany w formie nadwozia wpłyną na jego wygląd, po prostu naniesie je za pośrednictwem rzeczywistości rozszerzonej.

Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, Microsoft robi co może, aby spopularyzować HoloLensy. Sprzęt ten w pierwszej kolejności zrewolucjonizuje pracę w wielkich korporacjach, ale w długofalowej perspektywie ma także trafić do naszych domów. Wprowadzenie nowych, tanich gogli AR z pewnością przyspieszy ten proces – już 3 października firma zaprezentuje swoją wizję rozwoju branży, a my dowiemy się, czy budżetowe hełmy HoloLens będą wystarczająco innowacyjne, aby zawrócić nam w głowie.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz