CES 2018: Firma LG zaprezentowała kuchnię przyszłości

Podczas targów CES 2018 firma LG zaprezentowała wizję kuchni przyszłości wyposażonej w połączone ze sobą inteligentne urządzenia.

Jak twierdzą przedstawiciele LG, dzięki lodówce InstaView ThinQ, piekarnikowi Easy Clean oraz zmywarce QuadWash gotowanie będzie prostsze, niż kiedykolwiek. Urządzenia komunikują się między sobą podczas przygotowywania posiłków, aby usprawnić i uprzyjemnić nasze funkcjonowanie w kuchni.

Lodówka LG InstaView ThinQ ma gwarantować najwyższy poziom wygody oraz pozwoli na optymalne zarządzanie przechowywaniem żywności. Urządzenie wyposażono w 29-calowy dotykowy wyświetlacz LCD, który po dwukrotnym stuknięciu staje się przezroczysty, pozwalając zajrzeć do wnętrza bez konieczności otwierania drzwi. Co więcej, inteligentna lodówka LG zapamiętuje przechowywane w niej składniki, następnie rekomenduje przepisy na smakowite potrawy, które można z nich przyrządzić. W ten sposób pomaga odpowiedzieć na znane wszystkim pytanie – co dziś ugotować na obiad? Gdy użytkownik wybierze przepis, lodówka automatycznie przesyła informacje do piekarnika, a asystent głosowy Alexa prowadzi kucharza przez kolejne etapy przygotowywania potrawy. Lodówka InstaView ThinQ może też umilić gotowanie i spożywanie posiłków, ponieważ pozwala na bezpośrednie odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych takich jak Amazon Music czy iHeartRadio.

Dzięki systemowi LG webOS oraz technologii rozpoznawania mowy Alexa lodówka InstaView ThinQ daje możliwość łatwego zarządzania przechowywaniem żywności. Korzystając z funkcji Smart Tag można wprowadzać informacje o produktach spożywczych oraz datach ich przydatności. Dzięki temu lodówka może wyświetlać informacje o swojej zawartości, a także przypominać o żywności, której termin ważności niedługo się skończy. Wewnątrz urządzenia zainstalowano także panoramiczną kamerę, która pozwala na zdalne sprawdzanie zawartości za pośrednictwem smartfona – na przykład podczas zakupów.

Dzięki współpracy z firmami takimi jak Innit i SideChef, sprzęty LG wyposażone w łącze Wi-Fi oraz funkcje sztucznej inteligencji dają użytkownikom dostęp do poszerzonej gamy usług. Piekarnik LG EasyClean połączony z odpowiednią aplikacją może bezprzewodowo pobrać informacje o przepisie i o ustalonej godzinie automatycznie rozpocząć nagrzewnie do żądanej temperatury. Gdy piekarnik wymaga czyszczenia – które jest teraz łatwiejsze dzięki specjalnej hydrofilowej emalii – automatycznie przesyła powiadomienie na smartfon użytkownika. Ponadto gdy jest używana płyta grzewcza, automatycznie włącza się sterowanie okapem kuchennym oraz oświetleniem.

Aby ułatwić sprzątanie po posiłkach, piekarnik LG EasyClean przesyła odpowiednie informacje do zmywarki QuadWash, która pamiętając jaki posiłek przygotował użytkownik, dobiera optymalny program zmywania. Na przykład gdy upieczono tłuste danie, urządzenie włączy dłuższy program z wyższą temperaturą, natomiast w przypadku lekkiej zapiekanki warzywnej skróci czas pracy i obniży temperaturę. Zmywarka QuadWash została wyposażona w cztery ramiona myjące, które wykonują różne rodzaje ruchów, dzięki czemu szybko i skuteczne myje naczynia o różnych kształtach i wymiarach. Ponadto wypowiadając odpowiednie polecenia głosowe można za pośrednictwem robota LG CLOi Hub Bot monitorować pracę piekarnika EasyClean oraz zmywarki QuadWash.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz