Film o Tetrisie za 80 000 000 dolarów

Nie, to nie żaden żart. Powstanie film bazujący na jednej z najpopularniejszych – i najbardziej symbolicznych – gier, na który wyłożono grube miliony.

Fakt, że na wielki ekran trafiają takie ekranizacje gier jak Assassin’s CreedMarioWorld of Warcraft czy Angry Birds nikogo nie powinien dziwić. To popularne tytuły z charakterystycznymi i łatwo rozpoznawalnymi postaciami, które mają grono oddanych graczy. Już ekranizacja statków była mocno naciągana, ale ten, kto wpadł na pomysł nakręcenia Tetrisa prawdopodobnie oszalał. Tym bardziej, że wyda na niego 80 milionów dolarów.

Larry Kasanoff, współproducent filmu odpowiedzialny m.in. za stworzenie filmowej sagi Mortal Kombat, optymistycznie podchodzi do całego przedsięwzięcia, w wywiadzie dla Deadline obiecał, że widzowie będą zaskoczeni jakością filmu. Choć nie zdradził o czym, będzie opowiadał film, już w 2014 roku zapowiedział na łamach Wall Street Journal, że pracuje nad ekranizacją Tetrisa, w której zawiąże się intergalaktyczna intryga.

Przez chwilę zastanawialiśmy się, czy głównych ról w filmie o upadający klockach nie zagrają Grzegorz Rasiak i Małgorzata Kożuchowska, ale później doczytaliśmy, że cała obsada będzie składać się z chińskich aktorów. A szkoda…

PODOBNE POSTY

Odpowiedz